ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5326388
*
nr 532 6388
Spegel
oval, höjd: 70
Utrop:
100 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 juli 2008
kl 16:21:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/7 14:47:23
1
600 kr
12/7 17:56:32
2
150 kr
12/7 17:59:42
2
250 kr
14/7 16:08:04
3
350 kr
14/7 16:09:21
4
450 kr
14/7 16:10:37
4
550 kr
14/7 16:13:23
4
650 kr
14/7 16:16:19
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 532 6388
Spegel
oval, höjd: 70
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 juli 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/7 14:47:23 | 1 | 600 kr |
12/7 17:56:32 | 2 | 150 kr |
12/7 17:59:42 | 2 | 250 kr |
14/7 16:08:04 | 3 | 350 kr |
14/7 16:09:21 | 4 | 450 kr |
14/7 16:10:37 | 4 | 550 kr |
14/7 16:13:23 | 4 | 650 kr |
14/7 16:16:19 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14